-RANDEVU-
Uzman Psikolog

Ben Kimim

Başak Saraçoğlu

Uzman Klinik Psikolog Başak Saraçoğlu Eroğlu

İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünden 2008 yılında mezun oldum; Okan Üniversitesi'nden 2013 yılında Sağlık Odaklı Klinik Psikoloji ve 2018 yılında ise Klinik Psikoloji  Yükseklisans Programlarını tamamlayarak Uzman Klinik Psikolog ünvanımı aldım. Sağlık alanındaki tezimi ambulans çalışanlarında travma, tükenmişlik ve yaşam doyumu ilişkilerinde stresle başa çıkmanın etkisi üzerine, klinik alandaki tezimi ise kadın cinselliği ve vajinismus üzerine yazdım. Sağlık alanındaki tezimi, 2014 yılında Paris’te düzenlenen Uluslararası Uygulamalı Psikoloji Kongresi (ICAP)’nde sözlü olarak sundum. Ayrıca sağlık alanındaki tez çalışmam 2016 Aralık ayında Türk Psikoloji Dergisi’nde makale olarak yayımlandı.

Lisans ve Yükseklisans eğitimlerime ek olarak, Prof. Dr. Hakan Türkçapar’dan “Bilişsel Davranışçı Terapi Kuram ve Uygulamalar” eğitimimi tamamlayarak uluslararası uygulayıcı sertifikasına sahip oldum. Cinsel Terapiler Eğitim Bilimleri (CİTEB)’nden “Çift Terapisi ve Aile Danışmanlığı” ve “Cinsel Terapi” eğitimlerimi tamamlayarak uygulayıcı sertifikalarımı aldım. New Brunswick Üniversitesi’nden Prof. David Clark’ın katıldığı “Obsesif-Kompulsif Bozukluk Tedavisinde Kognitif-Davranışçı Terapi Tekniklerinin Uygulanması” eğitimini tamamladım.

Yükseklisans eğitimi süresince, çeşitli hastanelerin “Organ Nakli Birimi”, “Kemik İliği Transplantasyon Merkezi”, “Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Bölümleri”nde gönüllü psikolog olarak çalışmalar yürüttüm. Lisans eğitimi süresince de çeşitli alanlarda (ilkokul psikolojik danışmanlık ve rehberlik birimi, psikolojik danışmanlık merkezleri.. vb) stajlar yaptım.

Şu anda, psikoterapi çalışmalarıma İstanbul’da hem Anadolu hem de Avrupa yakasında devam etmekteyim. Bireysel terapiler, çift terapisi ve cinsel terapi uzmanlık alanlarında yetişkinlerle çalışmaktayım. Psikoterapi çalışmalarıma ek olarak, çeşitli firmalarda güvenlik personeline “Etkili İletişim Becerileri” eğitimleri vermekteyim. 2018-2019 eğitim yılı itibari ile de Okan Üniversitesi'nde Öğretim Görevlisi olarak akademik çalışmalarıma ve ders vermeye devam etmekteyim.